GALATA
İSTANBUL
REZERVASYON

Galata Hakkında

Şehrin merkezindeki en otantik semtlerden biri olan, daracık sokaklar arasında yer alan ve tarihi 19. yüzyıla dayanan The Stay Galata’da büyüleyici bir deneyim yaşamaya hazırlanın. 

Antikacılar, galeriler, tiyatrolar, sinemalar, tasarım dükkanları ve hip kafeler ile dolu olan bu bohem mahalle, sanatçıların, yazarların ve entellektüellerin de uğrak noktası olması ile biliniyor, nedenini anlamak ise çok zor değil! Her köşesi ve kıvrılan patikası, farklı bir ilham sunmakla beraber sizi zamanda büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. 

Dünyaca ünlü tasarım firması Autoban tarafından tarihi değerleri korunarak tekrar kullanıma sunulan The Stay Galata, 18 adet geniş ve yüksek tavanlı odası ve Galata Kulesi’nin etkileyici manzarasını sunan teras bar ve lounge alanı ile misafirlerini ağırlıyor. Zenovitch Ailesi tarafından 1882 yılında yaptırılan ve Fransız mimarisinden esinlenerek tasarlanan yapı, mermer merdivenleri, ferforje korkulukları ve çini zeminleri gibi orjinal unsurların modern doku ve formlar ile birleştirilmesiyle ziyaretçilerine tarihi bir binada şık ve konforlu bir konaklama deneyimi sunuyor. Otelin arka tarafında bulunan, ve ağaçlar ile kaplı olan açık alan ise şehrin merkezinde rahatlamak için huzurlu bir vaha sunuyor. 

Beyoğlu semtinin kalbinden geçen alışveriş ve eğlence hattı İstiklal Caddesi’ne beş dakikalık bir yürüme mesafesinde bulunan otel; gece hayatının, alışverişin ve iyi yemeğin adresi olan Taksim bölgesinde. Aynı zamanda Boğaz ve sahil şeridine, turistik noktalara ve tarihi yapılara ulaşım sağlayan tramvay ve metro duraklarına da çok yakın. Tarihi bir dokuya ve pek çok tasarım dükkanı ve kafeye ev sahipliği yapan Karaköy, Çukurcuma ve Cihangir semtleri de hemen yanı başınızda. Ayrıca, İstanbul’daki kültür-sanat etkinliklerinin büyük bölümüne ev sahipliği yapan SALT Galata ve İKSV de yürüme mesafesinde. 

Galata’nın farklı kültürlülüğünü, etkileyici tarihini ve canlı gece hayatını keşfederken şehrin yerel lezzetlerini tatmak ve lokal hayata dahil olmak için bizimle kalın.  

AŞAĞI KAYDIRIN