OTELLER
REZERVE
ET
OTELLER
REZERVE
ET

STAY'İNİ SEÇ

OTELLER
REZERVE
ET
REZERVE
ET

YEME & İÇME

BOULEVARD NİŞANTAŞI

MarcelloHİZMET SAATLERİ

Yakında

İLETİŞİM

Harbiye, Teşvikiye Cd. No:41 D:41A, 34367 Şişli/Istanbul

0532 200 90 25

Adını Federico Fellini’nin kült filmi La Dolce Vita’nın jön baş rolü Marcello Mastroianni’den alan Marcello, Napolili baş şef Luigi Mariconda ve Cenovalı Focaccia şefi Massimiliano Nardo’nun liderliğinde otantik İtalyan reçetelerini özel olarak ürettikleri peynirlerle misafirlerine sunuyor. 

İtalya’nın demografik yapısı gerek yemeği gerek hayat tarzı, hatta giyimiyle kuzeyinden güneyine farklılık gösteriyor. Marcello spesifik bir bölge restoranı değil, İtalya genelindeki en iyi lezzetleri bir araya getiriyor. Pizzaların yapımından fırına verilişine tüm aşamaları izleyebileceğiniz açık mutfak ise samimi bir ortam yaratıyor. Eski bir aile tarifi olan ev yapımı Limoncello ise yemek sonrası keyifli bir kapanış oluyor. 

Orijinaline sadık kalan tabaklardan en öne çıkanı ise Türkiye’de ilk kez servis edilen Focaccia tipo Recco. Focaccia tipo Recco kuşkusuz, “focaccia” adıyla ilişkilendirdiğiniz yastık gibi focaccia'ya benzemiyor. Bu lezzet, kelimenin geleneksel anlamından tamamen farklı ve mayasız, yufka kadar ince, altın renkli iki ince hamur tabakasının arasında özel olarak üretilen, kaçınılmaz bir şekilde çeneden aşağı damlayan, erimiş bir peynir dolgusu. Yemek yazarı Fred Plotkin’in 1997 tarihli yazısında Focaccia di Recco’yu “gezegendeki en bağımlılık yapan yiyecek" olarak tanımlıyor. The Stay Boulevard Nişantaşı’nın en üst katında yer alan Marcello, sizleri nefes kesen İstanbul manzaraları eşliğinde İtalyan şeflerin özel reçetelerini deneyimlemeye davet ediyor.

 

STAY SOSYAL

Bizi sosyal medyada takip et

E-BÜLTEN