OTELLER
REZERVE
ET
OTELLER
REZERVE
ET

STAY'İNİ SEÇ

OTELLER
REZERVE
ET
REZERVE
ET

SÜRDÜREBİLİRLİK

Karbon Nötr

Karbon Nötr 

 

The Stay, 2020 yılında Türkiye'nin ilk karbon nötr butik otel zinciri oldu.

Emisyonları azaltmak, yenilenebilir enerji kullanımını artırmak ve kalan emisyonları dengelemek amacıyla iklim değişikliğine karşı mücadeleye katkıda bulunmaya kararlıyız.

Vizyonumuzun ve değerlerimizin merkezinde sürdürülebilirlik önemli bir rol oynamaktadır. Misafirperverliğin gezegenimizin ve topluluklarımızın refahı ile uyumlu bir şekilde bir arada var olabileceğine inanıyoruz. Enerji verimliliğimizi, yenilenebilir enerji kullanımımızı, su tasarrufu, atık minimizasyonu ve sürdürülebilir tedarikimizi geliştirmek için sürekli çalışıyoruz.

Temel girişimlerimiz, tümü BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ile uyumlu bir dizi politika ve ölçülebilir hedefle desteklenmektedir.

 

Sürdürülebilir Tasarım ve İnşaat

Çevre dostu yerel inşaat malzemeleri kullanarak, Türkiye’de Karadeniz Bölgesi’nde bulunan eski Anadolu evlerinden geri dönüştürülmüş ahşaplar, entegre enerji verimli sistemler ve sürdürülebilir inşaat uygulamaları kullanıyoruz. Genel tasarım, doğal aydınlatmayı ve havalandırmayı en üst düzeye çıkararak yapay aydınlatma ve iklimlendirme ihtiyacını azaltırken aynı zamanda biyolojik çeşitliliği artırmak için yeşil alanları ve yerli bitkileri entegre eder.

 

Sorumlu Atık Yönetimi

Enerji ve su tüketimini izlemek ve kontrol etmek için akıllı teknolojinin uygulanmasını, termal sularla çalışan bir ısıtma sistemini, sürdürülebilir ve yerel kaynaklı malzemeleri kullanmayı ve sürdürülebilirlik taahhüdümüzü paylaşan tedarikçilerle ortaklık yaparak, atıklarımızı en aza indirmek ve verimliliği artırmak için kaynaklarımızı dikkatli bir şekilde yönetiyoruz.  Ayrıca sorumlu atık yönetimi, geri dönüşüm ve gübreleme uygulamaları yapıyoruz. 

 

Sorumlu Kaynak Yönetimi 

Lokal toplulukla aktif olarak ilgilenmeye ve desteklemeye inanıyoruz. Sürdürülebilir turizm uygulamalarını teşvik etmek için lokal personel istihdam etmeye, yerel ürün ve hizmetler tedarik etmeye ve yakındaki işletme ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya öncelik veriyoruz. Kültürel alışveriş için fırsatlar sağlamaya, yerel zanaatkarları desteklemeye ve toplumun ekonomik gelişimine katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

 

Sürdürülebilir Yemek

Sürdürülebilirliğe olan bağlılığımız, gastronomi deneyimlerimize kadar uzanmaktadır. Lokal çiftçileri desteklemek ve gıda taşımacılığıyla ilişkili karbon ayak izini en aza indirmek için yerel kaynaklı, organik ve mevsimlik içeriklere öncelik veriyoruz. Vejetaryen ve bitki bazlı seçenekleri teşvik ediyoruz ve dikkatli planlama, porsiyon kontrolü ve yaratıcı menü teklifleri ile gıda israfını azaltmaya çalışıyoruz.

 

Sosyal sorumluluk

Yerel toplumla aktif bir şekilde ilişki kuruyor, ortaklıkları teşvik ediyor ve yerel girişimleri destekliyoruz. Ayrıca topluluk geliştirme projelerine, kültürel koruma ve eğitim programlarına da katkıda bulunuyoruz. 

 

1.Sürdürülebilir Yönetim Sistemi

2.The Stay Nişantaşı Sürdürülebilir Yönetim Raporu 

3. The Stay Boulevard Nişantaşı Sürdürülebilir Yönetim Raporu 

4. The Stay Warehouse Sürdürülebilir Yönetim Raporu 

5.The Stay Bosphorus Sürdürülebilir Yönetim Raporu

6. Bebek Hotel by The Stay Sürdürülebilir Yönetim Raporu 

7. Kültürel Miras Listesi

8. İstanbul Şehir Rehberi

9. Alaçatı / Çeşme Şehir Rehberi

10. Muğla / Bodrum Şehir Rehberi

11. İstanbul Ulaşım Haritaları

    a.  İstanbul Metro Hatları Haritası

    b.  İstanbul Raylı Sistemler Haritası

    c.  İstanbul Raylı Sistemler Kontrast Harita

    d.  İstanbul Tramway Hatları Haritası

    e.  İstanbul Bisiklet Yolları Haritası

12. Türkiyede Kültürel Mirasa Konu Yerler

13. 2023-2024 Av Yılı Av Turizmi Uygulama Talimatı

14. İzmir Avlak Yerleri Haritası

15. İstanbul Avlak Yerleri Haritası 

16. Misafir Memnuniyet Anketi 

17. Muğla Avlak Haritası

STAY SOSYAL

Bizi sosyal medyada takip et

E-BÜLTEN