OTELLER
REZERVE
ET
OTELLER
REZERVE
ET

STAY'İNİ SEÇ

OTELLER
REZERVE
ET
REZERVE
ET

STAY
ETKİNLİKLER

THE STAY WAREHOUSE'DA TİYATRO HAFTASONU: SINIRLAR & SEVGİLİ ARSIZ ÖLÜM - DİRMİT
 7 Kas 2023  26 Kas 2023

The Stay Warehouse 24 & 25 Kasım tarihlerinde iki tiyatro oyununa ev sahipliği yapıyor. 24 Kasım Cuma günü Sınırlar oyunu ile başlayacak olan tiyatro haftasonu etkinliği, 25 Kasım Cumartesi günü Sevgili Arsız Ölüm - Dirmit ile devam edecek. Tiyatro performanslarından önce The Stay Warehouse'un eşsiz ambiyansında ve yemyeşil bahçesinde birbirinden farklı sokak lezzetlerinin tadını çıkartarak keyifli bir akşam geçirebilirsiniz. 
 
24 Kasım Sınırlar Oyunu Hakkında:
Kafanızın karışmasına hazır olun. Unutmayın; hangi tarafı tutarsanız tutun, yanlış taraftasınız. Üniversitede profesörlüğe atanmak üzere olan Can'ın dersinde başarısız olan Ecrin, yardım istemek için gittiği öğretmeninin odasından çıktıktan sonra Can hakkında yazdığı cinsel taciz şikâyet dilekçesini atama komisyonuna iletir. Bu dilekçe sonrasında profesörlük atamasının gerçekleşemeyeceğini bilen Can, dilekçeyi geri çekmesi konusunda ikna etmek üzere Ecrin'i tekrar odasına çağırır. İkili; politik doğruculuk, güç, ayrıcalık ve iletişimsizlik gibi kavramları merkezinde barındıran duygusal ve fiziksel yıkımla sonuçlanan bir görüşme geçirirler.

25 Kasım Sevgili Arsız Ölüm Dirmit Hakkında:
Köyden şehre göç eden kalabalık bir ailenin şehirle mücadelesini ailenin en küçük kızı Dirmit'in gözünden dinliyoruz. Sıkıştıkları tek odalı evde, şehre tutunma mücadelesinde hepsi kendilerince bir yol tutturuyor. Dirmit kız ise durmak bilmeyen merakı ve direnme gücü sayesinde karşısına çıkan zorluklarla baş etmenin türlü yollarını buluyor. Onu şehirden korumaya çalışan annesi Atiye, babası Huvat ve abileri Dirmit'in türlü yollarından huylanıyor, ona adet ve geleneklerin rehberliğinde türlü engeller koyuyorlar. Ama Dirmit durur mu, durmuyor!

Sokak Lezzetleri: 19:00  
Oyun: 21:00

Biletler için MOBİLET. 

Konaklama hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için 0 232 970 78 29 no'lu telefon numarasından bizler ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

Diğer Etkinlikler

STAY SOSYAL

Bizi sosyal medyada takip et

E-BÜLTEN